Warning: include(rating/rating.php): failed to open stream: No such file or directory in /home3/raceit/public_html/bonk/event.php on line 73

Warning: include(rating/rating.php): failed to open stream: No such file or directory in /home3/raceit/public_html/bonk/event.php on line 73

Warning: include(): Failed opening 'rating/rating.php' for inclusion (include_path='.:/opt/php54/lib/php') in /home3/raceit/public_html/bonk/event.php on line 73
אירונמן רגנסבורג

כותב:דניאל הרשטיין


מיקום-  רגנסבורג, גרמניה. העיר ממוקמת כ-100 ק"מ צפונית למינכן. אחת הערים העתיקות בגרמניה.
 

תאריך- תחילת אוגוסט.


משתתפים- כ-1800 השתתפו בתחרות הראשונה בשנת 2010. המספר צפוי לעלות ולהתייצב על איזור ה-2300.

 

הרשמה- את ההרשמה יש לבצע דרך האתר הרשמי של התחרות: www.ironman-regensburg.com
נכון לשנת 2010 עלות ההרשמה הינה בסביבות 415~ יורו.

 

דרכי הגעה לעיר- במרכז העיר תחנת רכבת אליה ניתן להגיע משדות התעופה באיזור. בתחנת הרכבת יש מסוף אוטובוסים ממנו גישה לרוב חלקי העיר והמלונות. ניתן גם לנחות בשדות תעופה באיזור (פראג, ברלין, פרנקפורט).

דרכי הגעה לשטח התחרות- ביום התחרות ויום לפני (לטובת הבייק צ'ק אין) יופעלו קווים מיוחדים לאגם בו מתבצעת השחייה ושטח החלפה 1, גוגנברגר זי וממנו חזרה למרכז העיר (דולפלצ ו שווננפלצ) הקווים נוחים מאוד. בבוקר התחרות הקווים יפעלו החל מ-5 בבוקר (נסיעה של כ-10 דקות, זינוק ב7-). הקווים יפעלו עד 2 בלילה לשני הכיוונים ואפשר לעלות עם האופניים. הם טובים גם למי ששוכר רכב וצריך לחזור אליו בסיום התחרות עם האופניים וגם למי שלא שכר רכב וצריך להגיע בוקר התחרות לאגם.

 

                                                                                                                                                                                                        

 

 


הקו "IRONMAN"


בנוסף במרחק ק"מ וחצי משטח הזינוק יש חניון מיוחד שמיועד לספורטאים ולצופים.


לינה- רגנסבורג היא אחת הערים העתיקות ביותר בבוואריה, נמצאים בה כמה אתרי אונסקו ולכן יש בה מספר רב של מלונות במחירים נוחים יחסית.

 

מלווים- מכיוון שבתחרות ישנם שני שטחי החלפה במקומות שונים, המארגנים דאגו להסעות גם לצופים. האוטובוסים יוצאים מספר שעות אחרי הזינוק (בכל מקרה המלווים ירצו לראות את יקיריהם יוצאים מהמים ואולי אפילו ירצו להשאר לראות אותם מסיימים את ההקפה הראשונה ברכיבה) משטח ההחלפה הראשון לשטח ההחלפה השני. הריצה עוברת במרכז העיר. האיזור תוסס מאוד לכל אורך התחרות. המון צופים, המון עידוד, והמון דוכני רחוב. למלווים לא יהיה משעמם בכלל.
למלווים יש אפשרות להצטרף למסיבת פסטה (בתוספת תשלום). אבל אפשר במחיר זול יותר לאכול במסעדה במרכז העיר.

 

מזג אוויר טיפוסי- המזג אוויר הטיפוסי בתחילת אוגוסט נע סביב 23-27 מעלות ויכול להיות גשום וסוער. בימים חמים הטמפרטורה עלולה להגיע עד ל-34 מעלות. אחוז הלחות נמוך מאוד ועומס החום לא גבוה כמו במישור החוף בארץ.
טמפרטורת האגם נעה בין 22-26 מעלות. (חליפת שחייה מותרת רק מתחת ל-24.5 מעלות). טמפרטורת האגם נוסקת ודועכת במהירות מסחררת. שבוע לפני התחרות הראשונה ברגנסבורג הטמפרטורה נמדדה 28 מעלות (ג'קוזי!) יומיים לפני התחרות (אחרי שבוע גשום) נמדדו 22 מעלות. בכל מקרה יש להתכונן לכל מזג אוויר. יום אחד יכול להיות גשום וסוער ולמחרת חמסין.

 

מסלול-


שחייה- השחייה מתבצעת באגם גוגנברגר זי הממוקם כ-15 ק"מ ממרכז העיר. מימיו עכורים ובתוך המים קשה לראות רחוק ממטר קדימה.
האגם קטן יחסית. היתרון הענק: קל מאוד לזהות היכן אתה נמצא בכל רגע נתון. הצצה זריזה עם הראש מעל המים ואתה מקבל תמונה כללית מעולה. אולם הזינוק צפוף מאוד ולוקח 5-10 דקות עד שמתחיל להתרווח ואפשר לשחות כמו שצריך. 


 
Guggenberger see

 

רכיבה- מסלול רכיבה ציורי מאוד, יפיפה ונוח יחסית. המסלול כולל שתי הקפות של 81 ק"מ ועוד 18 ק"מ רכיבה חזרה למרכז העיר לשטח ההחלפה השני. המסלול מישורי ברובו למעט קטע טיפוס שמתחיל מהק"מ ה-10 בערך עד הק"מ ה-27 (וחוזר בהקפה השנייה). בשיא מגיעים לטיפוס של 10%. סה"כ טיפוס מצטבר של 1290 מטר. תחנות סיוע ממוקמות כל 20 ק"מ. בכל תחנה יש מים, משקה איזוטוני, חטיפי אנרגיה, בננות, ג'לים, שוב איזוטון, שוב מים, ולבסוף ספוגים.

 

מבחינת עידוד- המסלול עובר על כביש שמקשר בין מספר כפרים קטנטנים. יום התחרות הוא יום ראשון- יום המנוחה, כל הכפריים יוצאים החוצה למרכזי הכפרים ובשבילם זהו יום שכולו חגיגה. דיג'יי, מעודדים, זמבורות, וובוזלות, פעמונים, קריאות עידוד. השמות של המתחרים מופיעים על מספר החזה ודיי נפוץ לשמוע קריאות עם השם שלך ו"Schpitze" או "Good job!" יש לזה השפעה חיובית מאוד בזמן התחרות.
לאורך מסלול הרכיבה יש המון שופטים. ב-4 שעות הראשונות של הרכיבה זה מרגיש כאילו כל הזמן יש לידך שופט על קטנוע.


 
 


גרף טיפוס הגבהים. על הנייר תמיד זה נראה קל יותר. בתמונה למעלה- סדר החלוקה בתחנת סיוע.

 


ריצה- מסלול ריצה שעובר במרכז העיר. 4 סיבובים של 10.5 ק"מ. בכל סיבוב מקבלים צמיד בצבע אחר. המסלול שטוח לגמרי למעט גשר אחד ומוצל ברוב חלקיו (ריצה בפארק\ריצה בתוך העיר). במהלך כל סיבוב יש מקטע באורך של כ-2 ק"מ במרכז העיר עם כמות עצומה של מעודדים. בכל סיבוב ישנן 6 תחנות סיוע. המרחק הארוך ביותר בין שתי תחנות הינו 1.7 ק"מ. סה"כ 24 תחנות לאורך המרתון. כאן בנוסף לכל מה שיש ברכיבה יש גם רד בול, עוגות, ביסקוויטים, ועוד כל מיני הפתעות. 

זמן גג- 16 שעות.


לוח זמנים-


חמישי: פתיחת האקספו, חלוקת שקיות מתחרה ומספרי חזה. בנוסף סיור במסלול האופניים. הסיור מתבצע במהירות גבוהה יחסית ולא מחכים לרוכבים איטיים. מומלץ להגיע עם מפה ופלאפון\כסף לאוטובוס (ניתן לעלות עם אופניים לאוטובוסים) במקרה ונאבדים.


שישי: תדריך, ארוחת פסטה בערב.


שבת: בייק צ'ק אין.


ראשון: יום התחרות


שני: חלוקת סלוטים וטכס סיום.

מה כולל הרישום לתחרות?-

 

 • ארגון התחרות, חסימת כבישים ותחימת מסלול הריצה.
 • תחנות רענון
 • אקספו שמפוצל ל-2 מקומות בעיר. ממליץ ללכת לדוכן של חנות האופניים STADLER.
 • ארוחת פסטה יש בארוחה פתרונות לצמחוניים (או כאלו שרוצים להמנע מחזיר).
 • תדריך- חשוב להגיע לתדריך. בתדריך יודיעו אם מותר לשחות עם חליפת שחייה, יסבירו את החוקים בקצרה ויתנו עדכונים (חשובים יותר וחשובים פחות).
 • תיק שנושא לוגו של התחרות.
 • ערכת משתתף הכוללת:
 • שקית לבנה- מפקידים לפני התחרות ומקבלים בסופה (נניח בגדים להחלפה וכפכפים איתם תסתובבו בשטח החלפה, מצלמה, ארנק, מפתח למלון וכו')
 • שקית כחולה- ציוד אופניים
 • שקית אדומה- ציוד ריצה
 • כמו כן מקבלים: מספר חזה שמחובר עליו תלוש. לא לקרוע את התלוש! כובע שחייה, מדבקות לקסדה, לאופניים ולשקיות.

 

 
                                                                                                   ניתן לראות את שקיות המתחרה, מספר חזה, כובע שחייה ואת התיק שקיבלנו.


מדליה ענקית בסמל של חברת איירונמן.


"גינת ספורטאים" בסוף התחרות. הגינה מכילה מסאג'ים בחינם, מקלחות, טיפול רפואי, ארוחה קלה וארוחה כבדה יותר


חולצת מסיים


סלוטים להוואי- 50 סלוטים להוואי.

המלצות מיוחדות-  ללון במרכז העיר. הסיום קרוב מאוד למרכז העיר, יש המון מלונות ומשם נוח להגיע לזינוק (יש אוטובוסים משני מוקדים במרכז שיוצאים לאגם, החל מ-5 בבוקר). אם תחנו בחניון של שטח הזינוק, תצטרכו לחזור אליו בסיום התחרות עם האופניים והציוד.


בנוסף מצורף לינק לחוברת התחרות. החוברת אותה קיבלנו ב2010. בחוברת מצויים כל הפרטים והחוקים של התחרות.
בהצלחה לכל המתחרים.


שאלות נוספות ייענו במייל hershtain@gmail.com