Warning: include(rating/rating.php): failed to open stream: No such file or directory in /home3/raceit/public_html/bonk/event.php on line 73

Warning: include(rating/rating.php): failed to open stream: No such file or directory in /home3/raceit/public_html/bonk/event.php on line 73

Warning: include(): Failed opening 'rating/rating.php' for inclusion (include_path='.:/opt/php54/lib/php') in /home3/raceit/public_html/bonk/event.php on line 73
צאלנ'ג רות

מיקום - רות',גרמניה.מסלול רות'


עיתוי - התחרות מתקיימת מדי שנה בסוף השבוע  השני של חודש יולי.


משתתפים - כ 4000 טריאתלטים מכל העולם כשרבים מהם אירופאים.


הרשמה - התחרות ברות היא פופולארית ביותר אולם ההרשמה אליה פתוחה בדרך כלל עד כ-3 חודשים לפני מועד התחרות. מצד שני אם אין סיבה מיוחדת מומלץ להירשם מוקדם.
דרכים אפשריות להרשמה:

1.דרך אתר הצאלנ'ג:

http://www.challenge-roth.com/en/anmeldung/anmeldungs_check.php?navid=28 
2. אם אתם נמנים באגודת הכבאים העולמית התחרות מהווה גם את אליפות העולם לכבאים, לכן כמעט תמיד יישארו מקומות גם אם תזכרו להרשם מאוחר.


ביטול הרשמה - ישנם תנאי ביטול ותאריכים מוגדרים שבהם ניתן לבטל ועדיין לקבל חלק מהסכום ששולם בעת ההרשמה.
 

דרכי הגעה

הגעה ברכב-


הגעה מהכביש המהיר  A6- צאו ביציאה של  Roth/Weißenburg(B2), השארו על ה B2 עד היציאה השנייה לרות', אחרי היציאה פנו ימינה לכיוון Stadtmitte (המרכז), אז פנו שמאלה לתוך הרחוב הראשון Am Hasenbühl או הרחוב השני Ratiborer Straße, אחרי כמה מטרים תגיעו לפארק הטריאתלון של רות'.

הגעה מהכביש המהיר A9- צאו ביציאה של Allersberg, פנו ימינה לכיוון רות',בצומת הגדולה הראשונה (המרומזרת הראשונה)ברות' פנו שמאלה לתוך Friedrich-Wambsganz-Straße. המשיכו ברחוב עד שאתם מגיעים לרמזור הבא ופנו שמאלה לתוך Hilpoltsteiner Straße, אז ימינה לתוך Ratiborer Straße ואחרי כמה מטרים תגיעו לפארק הטריאתלון של רות'.


הגעה במטוס-


הגעה משדה התעופה של נורמברג (Nuremberg) - שדה התעופה נמצא כ30 ק"מ מרות', תחנת הרכבת התחתית (Flughafen,קו U2) אשר מחברת אתכם עם מרכז נורמברג ותחנת הרכבת הראשית נמצאת במרחק 12 דקות. קיימת גם אפשרות של השכרת רכב בשדה התעופה.


הגעה ברכב משדה התעופה בנורמברג - אחרי שאתם עוזבים את שדה התעופה פנו שמאלה לתוך Marienbergstraße, המשיכו ישר כמה קילומטרים, פנו שמאלה לכיוון ה Autobahn (כביש ראשי-סימון כחול). פנו ימינה לכביש המהיר A3 לכיוון Regensburg, אחרי כמה קילומטרים תראו שאתם בכיוון Heilbronn (כביש מהיר A6), ב A6 קחו את היציאה של Roth/Weißenburg(B2), השארו על ה B2 עד היציאה השנייה לרות', אחרי היציאה פנו ימינה לכיוון Stadtmitte (המרכז), אז פנו שמאלה לתוך הרחוב הראשון Am Hasenbühl או הרחוב השני Ratiborer Straße, אחרי כמה מטרים תגיעו לפארק הטריאתלון של רות'.

הגעה ברכבת משדה התעופה בנורמברג - בשדה התעופה קחו את הרכבת התחתית (קו U2) לכיוון Hauptbahnhof (תחנת הרכבת המרכזית). בתחנה המרכזית קחו את ה S-Bahn(מטרו) קו S3 לכיוון Schwabach/Roth (שאמור להביא אתכם לרות' ב 28 דקות) או לכיוון Regionalexpress קו R6 (שאמרו להביא אתכם ב 17 דקות לרות'), רדו מהרכבת בתחנה של רות' והמשיכו עם רכבת ה Regionalbahn קו R61 לתחנת Lohgarten,שנמצאת כמה דקות מפארק הטריאתלון של רות'.

הגעה משדה התעופה של מינכן (Munich) - השדה נמצא כ130 ק"מ מרות', בשדה עוברת רכבת המקשרת עם תחנת רכבת המרכזית של מינכן כל 10 דקות (קו S1 או S8). שירותי השכרת רכב קיימים במקום.

הגעה ברכב משדה התעופה במינכן - מדשה התעופה עלו על הכביש המהיר A92 לכיוון A9 (Nuremberg), עברו לכביש המהיר A9 לכיוון Nuremberg/Berlin,צאו ביציאה של Allersberg. אחרי היציאה פנו ימינה לכיוון רות', פנו ימינה לכיוון רות', בצומת הגדולה הראשונה (המרומזרת הראשונה) ברות' פנו שמאלה לתוך Friedrich-Wambsganz-Straße. המשיכו ברחוב עד שאתם מגיעים לרמזור הבא ופנו שמאלה לתוך Hilpoltsteiner Straße, אז ימינה לתוך Ratiborer Straße ואחרי כמה מטרים תגיעו לפארק הטריאתלון של רות'.

הגעה ברכבת משדה התעופה במינכן - בשדה התעופה קחו את ה S-Bahn (קו S1 או S8) לכיוון Stadtmitte(מרכז העיר) לתוך Hauptbahnhof (תחנת הרכבת המרכזית). בתחנת הרכבת המרכזית של מינכן עומדות בפניכם שתי אפשרויות:לקחת את רכבת ה Regionalexpress לרות' דרך Augsburg ו Ingolstadt או לקחת את ה ICE ל- Nurembergומשם קחו את ה S-Bahn (קו S3) או את ה Regionalexpress (קו R6) לרות'.


לינה - מכיוון שמדובר באזור מאוד תיירותי כמות בתי המלון והצימרים באזור הינה בלתי מוגבלת כמעט. קיימת אפשרות לברר לגבי מקומות לינה באימייל הבא: tourismus@landratsamt-roth.de.
בגדול ניתן לומר שקיימות 3 אופציות אפשריות ללינה:


1.    סמוך לאתר התחרות- יתרונות: אין צורך ברכב בימים שלפני התחרות, חוף צמוד, קרה להרשמה ולאקספו. חסרונות: רחוק מהעיר.
2.    מסביב לאגם- יתרונות: מלונות נחמדים עם חוף פרטי ושלווה אינסופית, רחוק מההמולה. חסרונות: רחוק מאתר התחרות ומהעיר.
3.    בתוך העיר- יתרונות: תחבורה ציבורית, חנויות אופניים וציוד, מסעדות, וכדומה. חסרונות: רחוק מאתר התחרות ומחייב נסיעה.

מלווים


יותר מ 150,000 צופים יעודדו את המשתתפים מ 42 מדינת שונות, במסגרת המסלול קיימות "נקודות חמות" (hot spots) אשר נבנו עם השנים, מקומות אשר הצופים יכולים להפיק בהם את המיטב מהתחרות. בזמן הזריחה בשעה 6 בבוקר בבמה של Heuberg ליד ה Hilpoltstein מתחיל הטקס המסורתי ובו לוקחים חלק כ 10,000 צופים ומתחרים. (הזינוק הראשון יוצא ב 6:20). הזינוק לשחייה הוא בגדר חובה לכל חובב טריאתלון.


אחרי זינוק השחייה מומלץ לעבור היישר ל Solarer Berg אשר נמצא ב Hilpoltstein בדרך תוכלו לראות את המתחרים רוכבים על אופניהם. ב Solarer Berg קיימת אווירה של טור דה פראנס אם לא אף יתרה מזו וזו נחשבת לאחת האטרקציות הגדולות של התחרות.
התחנה הבאה בשבילכם היא ה Selingstädter Berg ליד Heideck.מ 7:30 בבוקר עד 1 בצהריים יהיה במקום די'גיי וניתן לראות את המתחרים בכל עת ובו זמנית לחטוף משקה או איזה משהו לאכול.


אחרי שביקרתם בתחנה השניה כדאי מאד שתצטרפו להמונים ב Thalmässing, מקום שפיתח מסורת ואף מועדון מעריצים. מהשעה 7 בבוקר עד 3 בצהריים תראו את המתחרים המיוזעים עולים במעלה העלייה התלולה ובצעקות העידוד תעזרו להם לסיים את העלייה. המועדונים המקומיים מקימים תחנות הזנה משל עצמם וגם אתם יכולים להצטרף ולעזור כדי לקחת חלק בחוויה.
לאוהבי שתייה מביניכם יהיה אסור לפספס את מייל הבירה (beer mile) מ 7 בבוקר עד 4:30 בצהריים, ישנם במקום שולחנות וספסלים שמתפרסים לאורך מסלול האופניים אשר בהם יכולים לשבת הצופים ולשתות משקאות. לא פעם קורה שאחד המתחרים עוצר וחוטף את כוס הבירה מהצופים, מה שמוסיף עוד לאטרקציה.


במסלול הריצה גם כן קיימות שתי נקודות "חמות": מועדון הספורט של Leerstetten ישאיר אתכם במצב רוח מרומם ומועדון ה Schwand יעשה את אותו הדבר ליד פונדק ה Schwanen,כך שהמתחרים יוכלו להנות מהעידוד כבר בשליש הראשון של הריצה.
חוץ מכל הנקודות שהזכרנו, האטרקציה הבלתי מעורערת של התחרות היא ללא ספק קו הסיום בפארק הטריאתלון של רות'. הרבה הפעלות וכיף מ 1 בצהריים עד הזיקוקים אשר נורים ב10:30 בערב.

התחרות ברות' נחשבת לאחת התחרויות המיוחדות בסבב תחרויות הקיץ בהן משתתפים מרבית אנשי הברזל הישראליים. הדבר הראשון המבדיל את רות' משאר התחרויות הוא הגוף המארגן הנקרא צ'אלנג. המסלול ברות' נחשב לאחד המסלולים המהירים בעולם אם לא המהיר ביניהם, הזמנים המהירים של המקצוענים שמצליחים מדי שנה לרדת את ה 8 שעות מעידים על כך ויותר מזה השיא שנקבע ע"י לוק ואן לירד הבלגי ב 1997 ועומד על זמן מדהים של 7:50 מחזק את זה. רות' היא התחרות השנייה בפופולריות בין הישראלים אחרי אוסטריה והמשתתפים ממשיכים לחזור אליה מדי שנה בגלל תוואי המסלול הנוחים והזמנים המהירים שהם מצליחים להשיג במסלול.


אז איך נכנסים לתחרות?


כמו שכבר הבנתם המסלול המהיר מושך הרבה מאד משתתפים. מצד שני כמות המשתתפים הגדולה גורמת לכך שההרשמה פתוחה בדרך כלל לפחות מספר ימים ולא נסגרת תוך כמה שעות כמו בתחרויות פופולאריות קטנות יותר. אל תחכו לרגע האחרון כי אז אולי לא תצליחו להרשם.


המסלול


שחיה


בגלל כמות המשתתפים הגדולה הזינוק ברות' מתבצע בצורה מדורגת על פי קבוצות הגיל והוא עורך יותר מחצי שעה. בכל מקרה הזמן נמדד מהרגע שבו זינקתם בפועל ולא מרגע הזינוק הראשון. מצד שני חשוב לזכור למדוד את הזמן שלכם באופן עצמאי כיוון ששעון התחרות עלול לבלבל.
השחייה נערכת במסלול עם כיוונים ברורים מאוד כך שסיכויי ההתברברות נמוכים. כ 20,000 צופים שמעודיים יוצרים מחזה מדהים סביב הערוץ בזמן שהשמש מתחילה לעלות.
השיאים במסלול השחייה הם של מייקל פרופרט הגרמני עם זמן לא יאמן של 43:35 ב 1997 בגברים,ושל אוטה מוקל בנשים עם זמן של 47:27.

 

 

 

 

 

 

 

אופניים


 שתי ההקפות מהן מורכב מסלול הרכיבה הם שטוחות ברובן וכוללות מעט גבעות מתגלגלות וכמובן את העליה של ה Solarerberg הבלתי נשכח שכבר הזכרנו. המסלול מהיר יחסית כיוון שהוא חסר פניות כמעט ומאוד לא טכני.
השיאים במסלול האופניים הוצבו ע"י יורגן זק ב 1999 עם זמן של 4:14:1. בנשים שיא האופניים מוחזק ע"י קריסטה וואלהן עם זמן של 4:45:59.

 


גרף גבהים לאורך מסלול האופניים

ריצה


מסלול הריצה שטוח ברובו למעט גבעה אחת ויחידה. מבנה המסלול של הלוך-חזור עלול להוות אתגר מנטאלי לא פשוט במיוחד למי שסובל בדרך הלוך ורואה אחרים שבים לעבר קו הסיום. רוב הריצה נערכת על אספלט אולם לא כולה.
השיא במסלול הריצה מוחזק ע"י לוק ואן לירד הבלגי ועומד על 2:36:49 מ 1997,וניקול לידר ב 2007 שסיימה את ריצת המרתון ב 2:52:46.מזג אוויר


בשנים האחרונות מזג אוויר ביום התחרות היה בד"כ סגרירי וגשום. עדיין רב המתחרים משבחים את מזג אוויר וטוענים שהוא הופך את ריצת המרתון לקצת יותר קלה. מצד שני אנו הישראלים לא מורגלים לרכב בגשם ומומלץ להתנסות בכמה רכיבות כאלה בחורף על מנת להתרגל לרכב בתנאי רטיבות.


תזונה - מוצרי התזונה המוגשים על המסלול תלויים בחוזים השנתיים של החברה המארגנת ולכן מומלץ להתעדכן באתר התחרות. אם אתם לא מוצאים את שמות החברות והמוצרים 3 חודשים לפני מועד התחרות שלחו מייל מנומס אך אסרטיבי למארגנים ואל תרפו עד שתקבלו תשובות ברורות.


אופניים וגלגלים - מסלול הרכיבה מספק אומנם זמנים מהירים יחסית אך אינו קל והוא כולל לא מעט עליות קצרות ותלולות. רוכבים חזקים ובעיקר אלה המיטבים לטפס יעדיפו אופני נג"ש וגלגלים עמוקים ואווירודינמיים. רוכבים פחות חזקים ובעיקר כאלה המתקשים לטפס יעדיפו אופני כביש וגלגלים קלים.


ביגוד - כמו בכל איירונמן ניתן להחליף בגדים או להתחרות בביגוד ייעודי לטריאתלון. הרכיבה בגשם עלולה לגרום להתקררות ורצוי להכין שרוולי ידיים ו/או מעיל דק בשקית ההחלפה.

מידע שימושי


CUT OFF TIMES


זמן כולל:15 שעות
שחייה:2 שעות ו 10 דקות (יש היתר לשחות על חליפות)
אופניים:9 וחצי שעות מרגע הזינוק.
ריצה:15 שעות מרגע הזינוק.


הסלוטים להוואי


פשוט לא קיימים מכיוון שכמו שכבר הוזכר התחרות לא שייכת לארגון ה "איירונמן" שהוא אירגון מתחרה שמארגן את אליפות העולם.


תוצאות בולטות של ישראלים על המסלול:
זוהר הילל עם זמן של 9:41:21:שחייה:1:05,אופניים:5:15,ריצה:3:12
שוקי סרויה עם זמן של 9:51:25:שחייה:59:05,אופניים:5:22,ריצה 3:23
אבנר שימרון עם זמן של 9:56:23:שחייה:58:29,אופניים:5:11,ריצה:3:40